ניתוח קטרקט

מה תרצו לדעת?

ניתוח קטרקט (ירוד)

בניתוח קטרקט או הרחקת ירוד אנו מטפלים בעכירות העדשה הטבעית על-ידי ריסוקה והשתלת עדשה מלאכותית חדשה במקומה.

במהלך החיים, העדשה איתה אנו נולדים באופן טבעי, הופכת עכורה בשל שינוי טבעי בתאי העדשה ושקיעת חלבונים שהינם תוצרי גיל. 

במידה וישנה תלונה של טשטוש ראייה לרחוק (מריחת אורות, סנוור בלילה) או לקרוב בזמן קריאה, טשטוש שאותו לא ניתן לתקן בהרכבת משקפי ראיה, יש לפנות לרופא עיניים לצורך הערכת נוכחות קטרקט, שכן אלו התלונות השכיחות ביותר. 

הגיל האופייני לתלונות אלה, נע סביב 50-60 שנים. חשוב לציין כי קצב ההתקדמות יכול להיות שונה מאדם לאדם, שכן יש מספר סוגי התפתחות ירוד.

הפתרון לעכירות העדשה הוא פתרון כירורגי, ולמעשה זהו הניתוח הנפוץ ביותר בעולם המפותח. את הניתוח המסורתי ניתן לבצע באופן ידני, כאשר בשנים האחרונות נפוץ השימוש בלייזר להרחקת ירוד. בשיטה זו, ניתן לבצע פתחים באופן מדויק יותר על-ידי שימוש בלייזר במהלך הניתוח.

החזרה לשגרה לאחר הניתוח מהירה ביותר ומרבית האנשים חוזרים לעבודה ולשגרת חייהם הרגילה, ימים ספורים לאחר הניתוח.   

שוב לציין, שעל אף ההתפתחות המתמדת והעלייה בבטיחות בתחום ניתוחי הקטרקט, עלולים בכל זאת להתרחש סיבוכים ועל כן, לניסיוננו, להכשרתו ולמקצועיותו של הרופא הנבחר ישנה השפעה מכרעת על הצלחת הניתוח, על משך ההחלמה ממנו ועל תוצאות טובות לאורך זמן. 

כדי להבטיח שהפרוצדורה הרפואית תתבצע באופן באופן המקצועי והטוב ביותר. על הרופא המומחה לקטרקט להתאים למטופל טיפול באופן האופטימלי עבורו. כזה שיתאים לרקע הרפואי שלו ולמצב העיניים שלו. התאמה זו, מקטינה את הסיכוי לסיבוכים בניתוח עצמו ובתקופת ההחלמה שלאחריו. 

תפריט נגישות

ד״ר פרימן, הינו שותף לכתיבת עשרות מאמרים בספרות מקצועית ואקדמית, ומדריך סטודנטים ומתמחים רבים לרפואה.