ניתוח להסרת משקפי ראייה

מה תרצו לדעת?

ניתוח הסרת משקפיים בלייזר

חוש הראייה יכול להתקיים כאשר מתרחשת שבירה תקינה של קרני האור בתוך העין. במקרים בהם שבירה זו איננה מתקיימת באופן תקין, וישנם שלל מקרים וסיבות לכך, נוצר למעשה ליקוי ראייה.                                                                                                      קיימים שלל פתרונות לתיקון ליקויי ראייה – החל מהרכבת משקפי ראייה או עדשות מגע, דרך ניתוח לייזר מתקדם ופתרונות כירורגיים נוספים לבעיות ראייה מורכבות יותר. 

על מנת להתאים לכל אדם את הפתרון המתאים והרצוי עבורו, יש לעבור בדיקת התאמה במהלכה, נעשית הערכה של מיפוי הקרנית (שם נראה את סדירות, עובי ומבנה הקרנית) ובדיקה פיזיקלית יסודית אשר בסופה יקבע האם ישנה התאמה לניתוח ובאיזה שיטה יש לבצעו במידה והוחלט כי ישנה התאמה. 

 

שתי השיטות המקובלות לבצע ניתוח להסרת משקפיים הן ביצוע שיוף הקרנית (PRK) או חיתוך הקרנית (Intra-Lasik  או Lasik). חשוב לציין כי ישנה התפתחות מתמדת של הטכנולוגיה והטיפול לאחר הניתוח, דבר הנותן שקט טיפולי למטופל ולמטפל.
 
ד"ר אסף פרימן הינו רופא מומחה להסרת משקפיים (רפרקציה), כמו גם לקטרקט מתקדם ולמחלות קרנית, מחלות עין יבשה ומחלות פני שטח הקרנית.

תפריט נגישות

ד״ר פרימן, הינו שותף לכתיבת עשרות מאמרים בספרות מקצועית ואקדמית, ומדריך סטודנטים ומתמחים רבים לרפואה.